Image

AKTUALNOŚCI

Restrukturyzacja szansą na uratowanie zadłużonego gospodarstwa rolnego

Postępowanie restrukturyzacyjne: Ochrona przed egzekucją i szansa dla dłużnika

W dzisiejszym wydaniu Dzienniku Rzeczpospolita został opublikowany artykuł mec. Krzysztofa Piotrowskiego i Karoliny Bober Sułek pod tytułem „Ochrona przed egzekucją i szansa dla dłużnika”. Celem postępowań restrukturyzacyjnych jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika poprzez umożliwienie mu restrukturyzacji polegającej na zawarciu z wierzycielami układu (porozumienia dotyczącego spłaty zobowiązań). Wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego uposaża dłużnika w szeroki wachlarz procedur oddłużeniowo-naprawczych, przy jednoczesnym zabezpieczeniu słusznych praw wierzycieli.

Obowiązkowe roczne sprawozdanie z wykonania planu spłaty wierzycieli

Każdy Upadły, wobec którego przed 1 stycznia 2023 roku Sąd ustalił Plan spłaty wierzycieli ma obowiązek złożenia SPRAWOZDANIA z wykonywania Planu spłaty do 30 KWIETNIA 2023 r. Obowiązek złożenia sprawozdania z w wynika z art. 49118 ust. 3 ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2022r. poz. 1520 ze zm.). Sprawozdanie musi zostać złożone do końca kwietnia 2023 r., do sądu upadłościowego, który wydał postanowienie ustalające plan spłaty wierzycieli.

Obowiązkowe roczne sprawozdanie z wykonania planu spłaty wierzycieli
IX Kongres Rolnictwa RP – prelegent Krzysztof Piotrowski

IX Kongres Rolnictwa RP – prelegent Krzysztof Piotrowski

W niedzielę 26 lutego 2023 r w Warszawie, odbyły się IX Kongres Rolnictwa RP.  O niestabilności na rynkach rolnych w obliczu wojny w Ukrainie, sytuacji na rynku trzody chlewnej, rozwiązaniu problemu braku zapłaty rolnikom za produkty rolne i pomocy dla rolników mówiono podczas Kongresu. Wśród zaproszonych prelegentów był mecenas Krzysztof Piotrowski.

Konferencja #ForumDlaWsi – wykład mecenasa Krzysztofa Piotrowskiego

W sobotę 25 lutego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja Forum Dla Wsi “Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy”. Wydarzenie współorganizowane było przez Instytut Gospodarki Rolnej, a jego celem było zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi muszą borykać się europejscy rolnicy. Wśród zaproszonych do debaty ekspertów znalazł się mecenas Krzysztof Piotrowski.

Konferencja #ForumDlaWsi – wykład mec. Krzysztofa Piotrowskiego
Restrukturyzacja szansą na uratowanie zadłużonego gospodarstwa rolnego

Restrukturyzacja szansą na uratowanie zadłużonego gospodarstwa rolnego

Na stronach serwisu Rzeczpospolitej (www.rp.pl) opublikowany został artykuł „Restrukturyzacja szansą na uratowanie zadłużonego gospodarstwa rolnego” napisany przez mecenasa Krzysztofa Piotrowskiego. Artykuł o trudnej sytuacji rolników, ich problemów z zadłużeniem i metodach rozwiązania, został opublikowany również na naszym bogu prawnym : Restrukturyzacja szansą na uratowanie zadłużonego gospodarstwa rolnego.


Biznesowe i prawne aspekty restrukturyzacji i upadłości

Akademia Leona Koźmińskiego to uczelnia z tradycjami, która poprzez wysoki poziom edukacyjny przez lata wypracowała bardzo wysokie pozycje w rankingach takich jak:
  • Najlepsza szkoła biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej wg rankingu "Financial Times" - 54 miejsce w Europie
  • TOP 3 uczelni ekonomicznych w Polsce wg rankingu "Perspektyw"
  • Od 23 lat lider rankingu uczelni niepublicznych w Polsce wg "Perspektyw"
Z tym większą satysfakcją informujemy, że należąca do zespołu naszej Kancelarii r. pr. Anna Stasiak, znalazła się w gronie wykładowców uczelni, na nowo uruchomionym kierunku studiów podyplomowych BIZNESOWE I PRAWNE ASPEKTY RESTRUKTURYZACJI I UPADŁOŚCI.

Biznesowe i prawne aspekty restrukturyzacji i upadłości
Restrukturyzacja szansa czy przekleństwo

Restrukturyzacja szansa czy przekleństwo

W programie „PO STRONIE PRAWDY” na temat trudnej sytuacji rolników, związanej z zadłużeniami, brakiem płatności od firm do których odstawiają swoje wyprodukowane surowce wypowiadają się m. in. Janusz Kowalski- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marcin Wroński - zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Wiktor Szmulewicz - Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Na temat Restrukturyzacji jako narzędzia do oddłużenia a także oceny prawidłowo przeprowadzonego postępowania restrukturyzacyjnego w roli eksperta wystąpił Radca prawny, Doradca Restrukturyzacyjny, Krzysztof Piotrowski.

Komentarz ekspercki dla ŚwiatRolnika.info

Około 335 mln zł sprzedaży, 254 mln zł aktywów, zobowiązania i rezerwy na zobowiązania 259 mln zł i pierwszego października 2022 roku otwarte postepowanie restrukturyzacyjne. Protesty rolników, których wierzytelności sięgają 74 mln zł, a którym zaproponowano zaspokojenie tylko w 50%. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Komentarz ekspercki dla ŚwiatRolnika.info
Image

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.

Linki

Dane firmowe

Kancelaria Radcy Prawnego
i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Krzysztofa Piotrowskiego

ul. Marokańska 1E
03-977 Warszawa

tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

logo-mobile.png