Image

AKTUALNOŚCI

Akademia Leona Koźmińskiego nowy kierunek: "Biznesowe i prawne aspekty restrukturyzacji i upadłości"

Akademia Leona Koźmińskiego nowy kierunek:

Biznesowo o restrukturyzacji i upadłości

Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych, na którym słuchacze mają możliwość zapoznawać się z zagadnieniami restrukturyzacji i upadłości, ale w ujęciu nie tylko prawnym, lecz również biznesowym.

Z dumą informujemy, że Kancelaria Piotrowski i Wspólnicy jest partnerem merytorycznym kierunku a w gronie wybitnych specjalistów i praktyków prawa restrukturyzacyjnego oraz przedstawicieli biznesu oprócz mec. Krzysztof Piotrowskiego znajdują się również pracownicy Kancelarii: r.pr. Anna Stasiak, oraz r.pr. Krzysztof Proć.

Czy nowo powstały kierunek to znak czasów? Chyba tak, bo liczba otwartych restrukturyzacji w latach 2020-2022 zaskoczyła wszystkich, a upadłości konsumenckie wyrastają niczym grzyby po deszczu.

Dziś, w dobie pandemii, wojny, inflacji i kryzysu gospodarczego uczelnie wyższe nie kształcą już tylko przyszłych prawników czy syndyków, ale dbają o to, aby ich absolwenci potrafili odnaleźć się w sytuacji, gdy w ich firmie konieczna staje się restrukturyzacja lub upadłość lub w ich otoczeniu ktoś musi złożyć wniosek o upadłość konsumencka i uwolnić się od długów. Akademia Leona Koźmińskiego, na kierunku Biznesowe i Prawne Aspekty Restrukturyzacji i Upadłości, pokazuje z czym rzeczywiście wiąże się pełnienie funkcji syndyka, zarządcy czy nadzorczy, jak w praktyce negocjować, ochronić kluczowe dla przedsiębiorstwa umowy, zabezpieczyć się przed restrukturyzacją i upadłością kontrahenta. Oczywiście studia też doskonale przygotowują do egzaminu na licencję doradcy restrukturyzacyjnego. W toku studiów znajdziemy prelekcje, case studies, panele dyskusyjne.

Zajęcia prowadzą wybitni teoretycy oraz praktycy restrukturyzacji i upadłości, a w tym zagadnień związanych z oceną kondycji przedsiębiorstw i możliwości ich finansowania. Wśród nich znajdziemy prof. dr hab. Andrzeja Jakubeckiego, dr hab. Joannę Studzińską, SSO Edytę Dzielińską, SSR dr. Piotra Kędzierskiego, syndyków Marcina Kubiczka, r.pr. Krzysztofa Piotrowskiego, r.pr. Karola Tatarę oraz r.pr. Katarzynę Uszak, a także prawników na co dzień zajmujących się tematyką restrukturyzacji i upadłości r.pr. Annę Stasiak, r.pr. Annę Więzowską, r.pr. Krzysztofa Procia oraz adw. Marcina Nowickiego, a także finansistów Leszka Stankiewicza wiceprezesa Dom Development SA oraz Aleksandra Wlezienia z CVI Dom Maklerski.

Druga edycja studiów rozpocznie się w październiku 2023 roku. Kształcenie trwa dwa semestry. Zajęcia odbywają się w formule mieszanej on-line oraz stacjonarnie.

Image

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.

Linki

Dane firmowe

Kancelaria Radcy Prawnego
i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Krzysztofa Piotrowskiego

ul. Marokańska 1E
03-977 Warszawa

tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

logo-mobile.png