Image

AKTUALNOŚCI

Komentarz ekspercki dla ŚwiatRolnika.info

Komentarz ekspercki dla ŚwiatRolnika.info

Komentarz ekspercki dla ŚwiatRolnika.info

Około 335 mln zł sprzedaży, 254 mln zł aktywów, zobowiązania i rezerwy na zobowiązania 259 mln zł i pierwszego października 2022 roku otwarte postepowanie restrukturyzacyjne. Protesty rolników, których wierzytelności sięgają 74 mln zł, a którym zaproponowano zaspokojenie tylko w 50%. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zaś Wiceminister Janusz Kowalski zapowiada wniosek do Ministra Sprawiedliwości o objęcie nadzorem postępowania restrukturyzacyjnego. W tle Fundacja “Pomaganie jest sztuką”. Rolnicy aby bronić swoich interesów tworzą stowarzyszenie Lubelskich Producentów Owoców i Warzyw. Taki stan faktyczny sprawy można wyczytać na dziesiątkach stron internetowych.

Sprawa dotyczy Kampol Fruit sp. z o.o. prowadzącego skup i export na rynki krajowe i wschodnie świeżych jabłek, gruszek i wiśni, a także owoców jagodowych. Kampol Fruit sp z o.o. zaopatrywał sieci handlowe w całej Europie. Firma ta posiada swoje zakłady w Rykach i Milejowie, a także Białej Rawskiej koło Łodzi i Nasielsku.

O komentarz w sprawie zasad prowadzenia postępowań restrukturyzacyjnych został poproszony radca prawny i doradca restrukturyzacyjny Krzysztof Piotrowski.

https://swiatrolnika.info/relacje-i-reportaze/polska-na-serio-rolnictwo-i-gospodarka/czym-jest-restrukturyzacja-co-powinni-zrobic-rolnicy-w-sprawie-kampol-fruit.html

W sprawie restrukturyzacji Kampol Fruit sp. z o.o. zostały zacytowany fragmenty naszego komentarza eksperckiego.

Rolnicy oszukani przez Kampol-Fruit? Zobacz reportaż! - YouTube

Image

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.

Linki

Dane firmowe

Kancelaria Radcy Prawnego
i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Krzysztofa Piotrowskiego

ul. Marokańska 1E
03-977 Warszawa

tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

logo-mobile.png