Image

AKTUALNOŚCI

Opinia eksperta Krzysztofa Piotrowskiego dla Rzeczpospolitej

Opinia eksperta Krzysztofa Piotrowskiego dla Rzeczpospolitej
Miło nam poinformować , że w dzisiejszym wydaniu gazety Rzeczpospolita w artykule „Nastoletni influencerzy samodzielnie poprowadzą swoje biznesy”, został opublikowany komentarz ekspercki mec. Krzysztofa Piotrowskiego do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców.
To ważny głos w dyskusji nad możliwościami samodecydowania małoletnich w sprawach zarządzania swoim biznesem i możliwości nadużyć z tym związanych.
Dokument jest na etapie legislacyjnym przekazany do konsultacji i opiniowania.
Zapraszamy do lektury ciekawego tekstu i komentarza eksperta w wydaniu papierowym jak i online.

Opinia dla „Rzeczpospolitej”

Krzysztof Piotrowski, radca prawny, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Trzeba się zastanowić, czy przyznanie małoletnim tak dużej swobody na podstawie jednostkowego i uprzedniego zezwolenia sądu nie okaże się dla nich pułapką. Biznes, szczególnie ten internetowy, cechuje się dużą dynamiką. Stoją za nim doświadczone korporacje, oferujące naprawdę ogromne pieniądze, często wykraczające poza wyobraźnię dzieci. Małoletni, nawet dobrze oceniony przez sąd, w praktyce może okazać się podatny na wpływy i podjąć dla siebie kluczową, niekorzystną decyzję. Dlatego też należałoby rozważyć wprowadzenie chociażby szczątkowej kontroli działalności małoletnich. Być może dobrym pomysłem byłoby ustalenie limitów kwotowych dla samodzielnych decyzji przedsiębiorców, konieczność składania sprawozdań z działalności czy uzupełnienie przepisów o wyzysku, tak aby zniechęcić kontrahentów małoletnich do nieuczciwych działań. Jeśli tak się nie stanie, jedynie przytomność rodziców, którzy w odpowiednim czasie poinformują sąd rodzinny czy podejmą odpowiednie kroki przed sądem cywilnym, będzie chronić dzieci przed problemami.
Image

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.

Linki

Dane firmowe

Kancelaria Radcy Prawnego
i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Krzysztofa Piotrowskiego

ul. Marokańska 1E
03-977 Warszawa

tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

logo-mobile.png