
Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.
Wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego ma na celu ochronić jednoosobową firmę od bankructwa, przy równoczesnym ustabilizowaniu jej finansów. Aby móc wdrożyć odpowiednie działania w ramach restrukturyzacji, przedsiębiorca musi mieć problemy z płynnością finansową, a więc być niewypłacalnym lub zagrożonym niewypłacalnością w związku ze zwiększającym się zadłużeniem wobec wierzycieli.
Decydując się na restrukturyzację firmy jednoosobowej, przedsiębiorca powinien jak najszybciej podjąć negocjacje z wierzycielami. Zawarta ugoda będzie jasno określała nowe warunki spłaty zobowiązań. Dodatkowo dłużnik może liczyć również na redukcję należności oraz zawieszenie ich spłaty na okresu kilku miesięcy, a nawet roku.
W zależności od wysokości zadłużenia czy źródła problemów finansowych, właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej może zdecydować się na określony rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego:
Podsumowując, restrukturyzacja jednoosobowej firmy ma zapobiec jej likwidacji oraz pomóc w odzyskaniu stabilności finansowej. Zgodnie z Ustawą prawo restrukturyzacyjne, postępowanie mogą wszcząć zarówno niewypłacalne przedsiębiorstwa, jak i firmy, które są objęte egzekucją komorniczą. Przedsiębiorca może zdecydować się na przeprowadzenie postępowania sanacyjnego, o zatwierdzenie układu, układowego lub przyspieszonego układowego.
Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.
tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00