Specjalizacje Kancelarii Piotrowski

Likwidacja spółek

W niektórych sytuacjach dalsze istnienie spółki jest niemożliwe. W przypadku, gdy w grę nie wchodzi jej sprzedanie, podzielenie czy połączenie, jedynym wyjściem jest likwidacja. Zakończenie działalności może być związane z ukończeniem określonego projektu biznesowego, konfliktem wspólników czy brakiem podjęcia jakichkolwiek działań mogących prowadzić do przejęcia przedsiębiorstwa w drodze sukcesji. W niektórych sytuacjach, w szczególności spornych, konieczne jest rozwiązanie spółki przez sąd.

Likwidacja spółek obejmuje zarówno spółki osobowe jak i kapitałowe. Głównym celem jest zakończenie bytu spółki oraz jej wszelkich spraw, a w konsekwencji wykreślenie z rejestrów.

Niezależnie od przypadku, oferujemy kompleksową obsługę prawną zarówno wspólników, jak i likwidatorów na każdym etapie likwidacji spółki. Zajmujemy się nie tylko czynnościami formalnymi, lecz również zmierzającymi bezpośrednio do zakończenia działalności i rozdysponowania pozostałym majątkiem. W trakcie likwidacji zapewniamy również naszym klientom pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów mających związek z bieżącą działalnością spółki oraz mogących się pojawić w toku procesu.

Świadczona przez nas pomoc dotyczy całego postępowania – od zgłoszenia likwidacji do sądu i urzędów, przez przygotowanie odpowiednich dokumentów i podjęcie określonych działań (np. zakończenie bieżących spraw spółki, spieniężenie majątku), aż po wniosek o wykreślenie spółki z rejestru.

W ramach tej usługi:

  • konsultujemy przebieg likwidacji
  • przygotowujemy projekty uchwał
  • konsultujemy bilanse
  • dokonujemy niezbędnych ogłoszeń
  • wspieramy przy zakończeniu spraw spółki
  • przygotowujemy wnioski do sądu rejestrowego
  • reprezentujemy przed sądem i urzędami

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii.

Image

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.

Linki

Dane firmowe

Kancelaria Radcy Prawnego
i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Krzysztofa Piotrowskiego

ul. Marokańska 1E
03-977 Warszawa

tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

logo-mobile.png