Specjalizacje Kancelarii Piotrowski

Dobra osobiste

Konstytucja przyznaje każdemu człowiekowi niezbywalną godność. To podstawa i źródło wszelkich innych praw i wolności obywatelskich. Jako prawnicy jesteśmy zobowiązani bronić tych wartości, co z dumą czynimy. Jednym ze sposobów działania jest tutaj dochodzenie roszczeń z tytułu naruszenia dóbr osobistych. Nie tylko osób prywatnych, ale również przedsiębiorców czy podmiotów zbiorowych.

Reprezentujemy klientów, którzy przez bezprawne działania zostali narażeni na utratę renomy i dobrego imienia. Staramy się nie dopuścić do wyrządzenia im nieodwracalnych strat wizerunkowych. Z sukcesami domagamy się zaniechania naruszeń, opublikowania przeprosin oraz zapłaty świadczeń pieniężnych. Za zgodą klienta preferujemy roszczenia o przekazanie odpowiedniej kwoty na cele społeczne.

W swoim dorobku mamy skuteczną pomoc osobom publicznym oraz przedsiębiorcom. Zwycięstwem naszych prawników zakończył się również spór z udziałem jednej z wiodących partii politycznych. Pomagamy również tym, którzy zmuszeni są bronić się przed niezasadnymi roszczeniami osób trzecich. Posiadamy również doświadczenie w sprawach karnych dotyczących zniesławienia oraz zniewagi. Ochroną dóbr osobistych zajmuje się w naszej kancelarii 3 radców prawnych oraz ich asystenci.

W tym obszarze Klient może nam zlecić:

  • sporządzenie wezwania do zaniechania naruszania dóbr osobistych i usunięcia skutków naruszeń
  • złożenie do sądu wniosku o zabezpieczenie poprzez, między innymi, wstrzymanie publikacji materiałów naruszających dobra osobiste
  • złożenie pozwu o ochronę dóbr osobistych i reprezentację przed sądem
  • wsparcie w procesie wykonywania orzeczenia zobowiązującego do usunięcia skutków naruszeń, czyli przede wszystkim do opublikowania przeprosin
  • obronę w procesie o naruszenie dóbr osobistych
  • sporządzenie prywatnego aktu oskarżenia albo obronę w sprawach karnych o zniesławienie, zniewagę czy stalking
Image

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dążąc do jak najlepszego rozwiązania dla naszych klientów.

Linki

Dane firmowe

Kancelaria Radcy Prawnego
i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Krzysztofa Piotrowskiego

ul. Marokańska 1E
03-977 Warszawa

tel. 22 618 30 89
fax. 22 618 41 17

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

logo-mobile.png